Władze i komisje

Zarząd

Sylwia Wojtysiak

Prezes

Renata Krawczyk

Wiceprezes

Jakub Bieniecki

Sekretarz / Skarbnik

Agnieszka Lorek-Groniewska

Członek zarządu

Joanna Wawerska-Kus

Członek zarządu

Komisje

Komisja Rewizyjna

Małgorzata Bińkowska
Joanna Goździkiewicz-Łappo
ALeksandra Sobczyk-Kubiak

Komisja ds. Zawodu Psychoterapeuty

Sylwia Wojtysiak
Marta Kotarba-Zaczek
Justyna Owczarek-Skoneczna

Komisja Akredytacyjna

Zarząd
Komisja Certyfikacyjna

Reprezentanci w Polskiej Radzie Psychoterapii

Sylwia Wojtysiak
Marta Kotarba-Zaczek

Komisja Certyfikacyjna

Renata Krawczyk
Bernarda Bereza


Komisja Etyki

Agnieszka Lorek-Groniewska
Joanna Michalak
Magdalena Dobrzańska-Danielewicz

Reprezentanci w EAP oraz EAIP

Sylwia Wojtysiak
Marta Kotarba-Zaczek

Komisja Egzaminacyjna

Robert Adamczyk
Agnieszka Lorek-Groniewska
Joanna Wawerska-Kus
Sylwia Wojtysiak

Komisja Naukowa

Renata Krawczyk
Aleksandra Sobczyk-Kubiak

Sekcje

Sekcja psychoterapii dzieci i młodzieży

Sekcja Psychoterapii Dzieci i Młodzieży PTPI stawia sobie za cel dbanie o poziom pomocy udzielanej dzieciom, nastolatkom i ich rodzinom, a także wspiera instytucje, które widzą konieczność zmian i rozwoju.

Przewodnicząca sekcji: mgr Joanna Michalak

***

W dniach 28-29.02.2020 odbyła się międzynarodowa konferencja „Wyzwania psychiatrii dzieci i młodzieży w Europie” zorganizowana przez Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze pod patronatem i przy współudziale Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej, które- w ramach działalności Sekcji Psychoterapii Dzieci i Młodzieży- postanowiło wesprzeć działania na rzecz poprawy sytuacji psychiatrii dzieci i młodzieży w Polsce.
Wykłady prowadzili specjaliści z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Czech.

Prezes PTPI Sylwia Wojtysiak oraz Wiceprezes Jakub Bieniecki wystąpili z wykładem pt.”Kiedy dziecko cierpi- psychoterapeutyczna perspektywa pomocy dzieciom i młodzieży”. Przybliżyli rozumienie psychoterapeutyczne kondycji zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, jak również założenia psychoterapii. Podkreślili rolę współdziałania ze specjalistami innych profesji pomocowych oraz instytucjami, a także pokazali możliwe działania i skuteczne rozwiązania.

Na zakończenie konferencji odbył się panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych wykładowców.
Panel był próbą poszukania przyczyn zapaści polskiego systemu psychiatrii dziecięcej, jak również kryzysu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce, a także w Europie. Skupiono się też na poszukiwaniu możliwych rozwiązań. Padło wiele niosących nadzieję stwierdzeń oraz pomysłów, z których dużą część można wprowadzić od zaraz. Dzięki nawiązanym kontaktom i zapowiedziom przyszłej współpracy jesteśmy pełni optymizmu, że psychiatria dziecięca jest dziedziną, która będzie się w Polsce rozwijać, a dzieci i młodzież odczują realną pomoc i ulgę w cierpieniu.

Sekcja Psychoterapii Online

Osoby chcące wstąpić do sekcji prosimy o złożenie wymaganej deklaracji. Deklarację przynależności do sekcji (kliknij aby pobrać) – należy uzupełnić, wydrukować i podpisać. Skan prosimy przesłać drogą elektorniczną na adres sekretariatu, a dokument w formie papierowej na adres siedziby Towarzystwa.

Opłaty za przynależność do Sekcji Psychoterapii Online
  • Psychoterapeuci z certyfikatem PTPI (po egzaminie zewnętrznym): bezpłatnie. 
  • Psychoterapeuci rekomendowani PTPI: bezpłatnie w 2020 roku. Potem: 50 zł/rok.
  • Członkowie PTPI bez rekomendacji i certyfikatu: 50 zł/rok.
  • Członkowie wspierający Sekcji (bez członkostwa w PTPI): 150 zł/rok.
Z Regulaminem sekcji można zapoznać się pod linkiem: REGULAMIN
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej zostało patronem naukowym portalu https://wsparciepsychiczne.pl/
W ramach Sekcji Psychoterapii Online PTPI prowadzić będzie opiekę merytoryczną nad pracą i kwalifikacjami specjalistów oferujących swoje usługi na portalu.

To pierwszy polski portal tego typu, nad którym pieczę merytoryczną objęło towarzystwo psychoterapeutyczne.

Wszystkie osoby chcące rozpocząć współpracę z portalem są weryfikowane przez komisję certyfikacyjną, która w tym projekcie odpowiedzialna będzie za sprawdzenie adekwatności proponowanej oferty pomocy zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami. Dodatkowo osoby, które należą do Sekcji Psychoterapii Online, zostają objęte ochroną komisji etycznej, co zabezpiecza profesjonalizm, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i chroni pacjentów/klientów. Członkowie sekcji otrzymują również zniżkę w opłacie abonamentowej za korzystanie z portalu.

Osoby będące członkami sekcji mają możliwość publikacji tekstów na portalu, które mogą być równocześnie reklamą danego specjalisty i jego ośrodka. Nad merytorycznym poziomem artykułów czuwa komisja naukowa PTPI.